Vysvětlivky k mapě Fotoblogu Jiřího Peňáse

    Tato malá databázová aplikace vznikla jako cvičení z Google API pro mapy. Zpřístupní-li někomu odkazované texty, bude programátorka jenom ráda. Nakonec, když už na internetu jsou, byla by škoda, aby nebyly k nalezení. Navíc, když se na internetu vnucuje spousta textů, které je zase škoda číst.
   V první části přísluší každému odkazu na fotoblog jeden špendlík na mapě. Kliknutím na špedlík se seznam posune na odpovídající odkaz. Kliknutím na některou ze šipek se odpovídající špendlík vymění za větší a mapa se posune tak, aby byl v jejím středu.
    V části Jména je seznam některých jmen zmiňovaných v blozích. K jednomu jménu může patřit víc špendlíků, každý pro jiný fotoblog. Kliknutím na jméno se zdůrazní špendlíky, které k němu patří a mapa se posune tak, aby byly všechny vidět, mohou být ale tak blízko sebe, že je lze rozlišit jen po větším přiblížení. Odkaz na blog je v bublině, která se objeví po kliknutí na špendlík, kdy se také seznam posune na příslušné jméno.
    V části Letopočty přísluší každý špendlík některé historické poznámce. Barvy jsou seřazeny podobně jako na srážkových mapách, modravé odstíny znamenají vzdálenější minulost, červené současnost. Odkaz na fotoblog je v bublině, která se objeví po kliknutí na špendlík.
    V části Výběr jsou odkazy na fotoblogy publikované v ročním období, která právě probíhá.
    Za sestavení některých fotoblogů do seriálů, za výběr osob a událostí i jejich umístění do mapy je zodpovědná pouze autorka aplikace. Nelze vyloučit, že v některých případech půjde o omyl nebo odstrašující příklad ženské či matfyzácké logiky. Takový je už život.